Veče u znaku identiteta, slobode i ukusa borovnice: Sestre Proković predstavile kolekciju JSP WO/MAN 001

U okviru Hulapop pop-up koncepta, modni brend JSP juče je predstavio svoju novu uniseks liniju – WO/MAN 001.

Kolekcija, namenjena i ženama i muškarcima, razvijena je tokom umetničke rezidencije u Centru Rog u Ljubljani.

Pored same prezentacije, u intimnom prostoru JSP ateljea na Dorćolu, pod kreativnom direkcijom Hulapop tima, prisutni su imali priliku da među prvima isprobaju modele, kao i da uživaju u prijatnoj atmosferi uz Plavia premijum rakiju od borovnice, koja je bila partner ovog događaja.

Linija WO/MAN istražuje fluidnost identiteta i briše granice između ženstvenosti i muževnosti, posmatrajući odeću kao prostor transformacije i slobode izražavanja.

Čiste linije prepliću se sa slojevitošću i kontrastnim materijalima, stvarajući dinamičan dijalog između snage i ranjivosti, stabilnosti i lakoće.

Poseban akcenat stavljen je na ručni rad, reciklažu i održivost. Svaki komad nastaje kroz pažljivo osmišljen proces koji povezuje savremeni dizajn sa odgovornim odnosom prema okolini. Zbog toga je WO/MAN više od modne kolekcije – to je manifest o identitetu, slobodi i odgovornosti prema budućnosti.

Kolekciju čine kombinezoni, sakoi, jakne, mantili, pantalone i aksesoari, koje sestre Proković i ovoga puta oblikuju kao prepoznatljive i neizostavne elemente svake JSP kolekcije.

WO/MAN obiluje bojama, teksturama i detaljima koji naglašavaju karakter, individualnost i jedinstveni potpis brenda.

Kolekcija WO/MAN 001 premijerno je predstavljena na nedavno završenoj Ljubljanskoj nedelji mode.

Autorka naslovnih fotografija: Ivana Čutura
Obrada: Luka Binić