„Shadows Warning“: Power Surge objavio detalje albuma i najavio koncertne promocije u Beogradu i Zagrebu

Power Surge je novi regionalni heavy metal bend koji predvode pevač Roko (Zagreb) i gitarista Srđan (Sarajevo/London), a njihov debi album „Shadows Warning“ najavljen je za 2. maj 2025. godine. Formirani u junu 2024, već su u septembru održali premijerne nastupe kao predgrupa legendarnom američkom bendu Fifth Angel, da bi odmah nakon toga stigle ponude za izdavanje albuma od strane nemačke kuće FHM records, kao i pozivi za nastupe na tri nemačka festivala – uključujući prestižni Keep It True Rising.

Uz skorije objavljeni singl „A Dream Into a Nightmare, na albumu će se ukupno naći devet pesama. Jedan od zanimljivijih detalja biće obrada pesme „Carry On“ kultnog jugoslovenskog benda Warriors, na kojoj gostuju članovi srpskog sastava Claymorean, još jednog benda koji je nedavno ostvario proboj na evropskoj heavy metal sceni.

Power Surge; Foto:Promo

Koncertne promocije novog albuma najavljene su u Beogradu i Zagrebu:

2. 5. 2025. – Klub Fest, Beograd, Srbija – sa bendovima Oathbringer, MadMane i Shangri-La

3. 5. 2025. – Hard Place, Zagreb, Hrvatska – sa bendovima Krematorium, Time Decay i Spell Scroll

„Shadows Warning“ Tracklist :

(Side A)

1. Shadows Warning
2. A Dream Into a Nightmare
3. Breathe New Life
4. With the Dawning

(Side B)

5. No Turning Back
6. Calm Before the Storm
7. Carry On (feat. Dejana and Vlad Claymorean)
8. Last Man Standing
9. Burnout

Power Surge/Shadows Warning Artwork; Foto: Promo

Power Surge predstavlja kulminaciju muzičke strasti ovih umetnika prema zlatnom dobu heavy metala, uz dašak uticaja koji se kreće u rasponu od speed metala do AOR-a. Roko i Srđan su neumorni entuzijasti koji već 15 godina aktivno učestvuju u preporodu tradicionalnog metala. Rokovi muzički uspesi uključuju nastupe kao podrška velikanima kao što su Whitesnake i Armored Saint, vođenje sopstvenog benda Flesh, kao i kontinuiranu saradnju sa Dinom Jelusićem. Srđan je veći deo karijere proveo napredujući u britanskom bendu Primitai, te ih je nedavno poveo do dvostrukog nastupa festivalu Bloodstock, kao i na koncerte širom Evrope sa bendovima Enforcer i Firewind, odavno stekavši reputaciju odgovornog i pouzdanog gitariste.

Power Surge; Foto:Promo

Bendu su se pridružili iskusni beogradski bubnjar Milan Jejina, kao i Srđanove proverene kolege iz Londona – Calvin Lever na drugoj gitari i Radek Koval na bas gitari. Miks i mastering albuma uradio je beogradski muzičar i producent Luka Matković (Citadela Sound Production).

Gitarista Srđan poručuje:
„Vaša najveća muzička postignuća i najsnažnije veze sa publikom i kolegama umjetnicima uvijek počinju od ‘nošenja vašeg srca na rukavu’ i otvorenog pokazivanja vaših uzora. Svi mi uživamo u stvaranju vlastitog puta, ali osjećamo se jednako ugodno i doma kada se vraćamo našim muzičkim korijenima i žanrovima koje ćemo uvijek voljeti. Nestrpljivi smo da vidimo sa kojim ćemo scenama, bendovima i festivalima podijeliti ovo putovanje – svirati s Fifth Angel-om, dobiti ugovor u Njemačkoj, i poziv za veliki Keep It True Rising festival, već je početak iz snova!“