Andrijana Belović je najslabije čuvana slatka tajna domaće elektropop scene!
Iako je povremeno na velikim pozornicama kao prateći vokal, njene pesme, koje datiraju čak iz 2014. godine, neretko se čuju u lokalnim barovima i klubovima.
Beogradski tastemakeri zavoleli su plesno orijentisanu introspektivnu liričku analizu odnosa u pesmi „U ogledalu“, oko koje se stvorio omanji kult. Uspeh ove pesme ostaje na prepričavanju i nije zabeležen današnjim striming brojkama, jer se prenosio u mp3 formi.

Usledio je spot za pomirljivi singl „Dajem“, sniman na mestu koje je tek godinama kasnije poznato kao Silosi, imao je premijeru na MTV-u, a pesma je bila prva na godišnjim listama nedkadašnjih radija B92 i Studija B. Toliko dugo čekamo novi materijal!
Ogromna pauza u objavljivanju muzike bila je opravdana, Andrijana se posvetila majčinstvu, ali je nestrpljenje bilo obostrano, potentno i pretvoreno u uzbuđenje povodom povratničke pesme „Sve se trese“.
Usledio je direktniji poziv u klub sa „Vodim te u mrak“, a brojne teme i ukrštanje žanrova, flert koji ide od elektronike do etna, slivene su u ovako retko direktan pop na našim prostorima.

Album koji se polako oblikuje ne zvuči zrelo slučajno. Andrijana Belović je živela mnogo života, kao muzička pedagoškinja sa diplomom Muzičke akademije, kantautorka, ali i prepoznatljivo lice modne industrije, gde je na pistama koliko i iza njih. Bila je deo benda Vrooom, prateće vokalne grupe Žene kose na albumu i nastupima Bojane Vunturišević, a nastupala je i u predstavi Kokana Mladenovića.
Upitana „Kad će album?“ više puta nego Rihanna, Andrijana Belović još uvek motheruje samo singlovima. Novi je objavljen upravo i zove se „Ajde ko nekad“! Pesmu je, kao i prethodnu „Vodim te u mrak“, radila sa najvrednijim momkom domaće scene – Andrijom Gavrilovićem, o kojem je rekla:
„A.N.D.R. i ja smo se super skapirali vezano za elektronski stil. Brz je i efikasan, što mi odgovara. Studio mu je u komšiluku, pa se lako organizujemo za seške, iako oboje imamo gomilu obaveza. Pesme radim sama, on ih posle producira i uobličava.“

Andrijana „Srpska Roisin Murphy“ Belović je korežirala novi spot sa Aleksandrom Jakonićem, uz prominentno prisustvo estetike modne kreatorke Sonje Jocić, koja je osim kostima radila i kreativnu direkciju.
Da je ozbiljno stupila u novu eru, pokazuju i redovne pripreme za žive nastupe prethodnih nekoliko nedelja. Biće ponovo gost na koncertu jednog kolege uskoro, a nakon brojnih nastupa na festivalskim stejdževima, modnim pista, pozorišnih bina, konačno će sama biti headliner večeri.
Iza nje stajaće basista i bubnjar, Ivan Mihajlović i Goran Milošević iz bendova kao što su Svi na pod! i Naked, kao i prateći vokal Irena Sladić.
Andrijana Belović nastupiće na velikoj sceni 20/44 kluba u Karađorđevoj 44, sledećeg petka, 27. marta! DJ program startovaće u osam, živi nastup tačno u devet sati. Karte će biti dostupne na ulazu u klub po ceni od 1000 dinara.
